Dodano: piątek, 20 grudzień 2019r. Producent: CotoTechnology Komentarzy: (dodaj komentarz)

Kiedy trzeba przetestować w temperaturze +125°C

Wiele układów scalonych stosowanych w środowiskach narażonych na wysokie temperatury (na przykład pod maską samochodu) musi być kwalifikowanych do pracy w wysokich temperaturach, aby zapewnić spełnienie przez nie specyfikacji projektowych. Projektanci systemów zautomatyzowanego sprzętu testowego (ATE) stoją przed wyzwaniem, w jaki sposób należy poddać urządzenie (DUT) próbom obciążeniowym podczas projektowania lub testów produkcyjnych. Tradycyjnie, interfejs pomiędzy systemem ATE i DUT jest płyta testowa, która jest płytką drukowaną wyposażoną w gniazdo testowe dla DUT i prowadzące do niego przełączalne ścieżki sygnałowe. Sygnały testowe są przełączane do i z różnych styków DUT za pomocą przekaźników pod kontrolą programową z urządzenia ATE.

Testowanie DUT'ów w wysokiej temperaturze stwarza pewne ciekawe problemy logistyczne. Całe systemy ATE nie mogą być umieszczone w ogrzewanej komorze testowej, ponieważ są masywne i nie są przeznaczone do pracy w podwyższonych temperaturach. Nie jest również praktyczne umieszczanie tylko gniazda testowego DUT w komorze, ponieważ ważne jest zachowanie krótkich ścieżek sygnałowych z ATE w celu utrzymania integralności sygnału. Odpowiedź brzmi: albo umieścić całą płytę testową i gniazdo DUT wewnątrz komory testowej lub nadmuchać gorące powietrze na DUT, które nieuchronnie obciąża temperaturowo sąsiednie elementy z powodu nadmiernego rozprzestrzeniania się ciepła.

Aby wykonać próbę w wysokiej temperaturze, karta testowa i wszystkie jej elementy, w tym przekaźniki przełączające, muszą być przystosowane pod kątem niezawodnego działania w temperaturze testowej, zazwyczaj 125°C.

Przekaźniki kontaktronowe od dawna wybierane są w przypadku testów w niższych temperaturach ze względu na ich wysoką niezawodność, bardzo niską rezystancję (zazwyczaj poniżej 100 miliomów) i bardzo wysoką izolację elektryczną po wyłączeniu (milion megaohm lub więcej). Jednakże, przekaźniki kontaktronowe są zazwyczaj specyfikowane dla maksymalnej temperatury pracy 85°C. Nowe przekaźniki Coto serii 2970 Form-A i Form-C mogą pracować w wysokiej temperaturze. Ponieważ fizyka narzuca, że rezystancja cewki wzrośnie wraz z temperaturą, przekaźniki 2970 są specjalnie zaprojektowane dla zwiększenia mocy cewki w 125°C, zapewniając to, że kontaktrony zamykają się pewnie. To przewymiarowanie zapewnia długą żywotność przełączania i stabilną rezystancję styków w wysokich temperaturach. Ponadto, małe wymiary przekaźników i zintegrowana osłona magnetyczna umożliwiają gęste upakowanie w pobliżu gniazda DUT, co czyni je idealnymi do testowania IC o dużej prędkości i wysokiej liczbie pinów. Do tej pory brak przekaźników kontaktronowych klasy ATE przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze skłaniał niektórych projektantów systemów ATE do stosowania przekaźników półprzewodnikowych (SSR).

Podczas gdy przekaźniki SSR mają tę zaletę, że pracują w oparciu o elementy półprzewodnikowe, to ich zalety w systemach ATE są mniej przekonujące, ze względu na trudny do spełnienia kompromis pomiędzy rezystancją i maksymalnym przełączanym napięciem, podatnością na uszkodzenia spowodowane wyładowaniami elektrostatycznymi i nadmiernymi wartościami obciążeń testowych oraz znacznie większym poziomem strat w stanie spoczynku. Praca w wysokiej temperaturze może również powodować problemy z niezawodnością, na przykład niestabilnością cieplną.

Podobnie jak wszystkie przekaźniki kontaktronowe Coto, każdy przekaźnik serii 2970 przechodzi przed wysyłką najbardziej gruntowne testy, w tym dwanaście różnych testów parametrycznych w zakresie statycznej i dynamicznej rezystancji styków, czasów i napięć załączania i zwalniania, rezystancji izolacji i innych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Coto Technology

Coto RedRock

Coto Classic

Coto CotoMOS

Coto Mercury Relays

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS Professional 3D Expert Series

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS...

Firma Mentor Graphics zaprasza na webinar z serii PADS Professional 3D Expert Series, którego tematyka obejmie możliwości projektowania...

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej odporności na zakłócenia

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej...

Firma ROHM zaprezentowała szybki wzmacniacz operacyjny CMOS z detekcją uziemienia BD77501G, zoptymalizowany pod kątem urządzeń...

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy Microchip dla aplikacji motoryzacyjnych oraz przemysłowych

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie swojego wiodącego na rynku portfolio produktów maXTouch® o nową rodzinę kontrolerów...