Dodano: czwartek, 12 grudzień 2019r. Producent: XPPower Komentarzy: (dodaj komentarz)

HRL30 pierwsza regulowana seria przetwornic DC-HVDC firmy XP Power z pełną kontrolą zarówno napięcia, jak i prądu

HRL30 pierwsza regulowana seria przetwornic DC-HVDC firmy XP Power z pełną kontrolą zarówno napięcia, jak i prądu

Firma XP Power zaprezentowała nową serię HRL30, regulowanych przetwornic wysokiego napięcia o mocy 30W, która przenosi ofertę producenta na kolejny poziom mocy wyjściowej w portfolio miniaturowych produktów wysokiego napięcia. HRL30 jest pierwszym produktem DC-HVDC w ofercie firmy XP Power, który zapewnia kontrolę zarówno napięcia, jak i prądu. Dzięki zastosowaniu zaktualizowanej topologii konstrukcyjnej, możliwe jest dostarczanie dokładnego wysokiego napięcia z wyższą sprawnością.

Nominalne napięcie wejściowe wynosi 24V DC, a zakres działania wynosi od 22 do 30 V DC. Seria HRL30 dostępna będzie początkowo z dodatnimi lub ujemnymi wyjściami prądu stałego: 0 do 600 V, od 0 do 1kV, od 0 do 5 kV, od 0 do 6 kV. Pełny zakres waha się od 0 do 200 V do 0 do 6 kV, dostępne są również inne napięcia pośrednie. Więcej informacji na temat dostępnych modeli i opcji można znaleźć w karcie katalogowej serii.

Seria działa działa przy stałym napięciu i stałym prądzie, z automatycznym przejściem do trybu ograniczania prądu, zapobiegając przekroczeniu przez dostarczony prąd zaprogramowanego poziomu prądu. Po usunięciu stanu przeciążenia napięcie wyjściowe jest automatycznie przywracane do wartości zadanej, a zasilacz powraca do trybu pracy z regulacją napięcia.

Standardowy zakres temperatur roboczych wynosi od -40°C do + 70°C, z dostępnymi opcjami temperaturowymi do 85°C. Stabilność wynosi 100ppm/8 godzin (po 30 minutach rozgrzewania). Obudowa DAP z tworzywa sztucznego UL94V-0, posiada aluminiową płytę podstawy z elementem przekształcającym moc, dzięki czemu jest to produkt lepszy pod względem termicznym w porównaniu do konkurencji dostępnej aktualnie na rynku. Wymiary wynoszą zaledwie 3,0 x 1,5 x 0,75" (76,2 x 38,1 x 19,05 mm), przy całkowitej wadze 120g.

Urządzenia z serii HRL30 są zaprojektowane tak, aby spełniać najnowsze wymagania RoHS i oczekują na zatwierdzenie bezpieczeństwa 62368. Posiadają ponadto kompatybilne cyfrowo monitory napięcia i prądu, które można łatwo zintegrować z dowolną aplikacją. Obecna regulacja chroni przed przeciążeniem i zwarciem. Urządzenie ma również wbudowaną ochronę ARC. Konstrukcja płyty podstawowej i obudowanej płytki PCB jest zoptymalizowana do pracy pod wysokim napięciem, z izolacją 1,5 kV od płyty podstawowej.

Dzięki mniejszemu rozmiarowi, stałemu napięciu i stałej kontroli prądu oraz doskonałej wydajności cieplnej, przetwornice serii HRL30 firmy XP Power, znajdą z powodzeniem swoje zastosowanie w takich zaawansowanych aplikacjach jak m.in. spektrometrii mas, detektorach (fotopowielacze); wiązkach elektronowych/jonowych, elektroforezie, skaningowych mikroskopach elektronowych (SEM) czy ładowaniu kondensatorów.

Główne cechy przetwornic HRL30 to:

 • Napięcia wyjściowe do 6kV
 • Dostępne są modele pozytywne i negatywne
 • Montaż na płytce drukowanej, z chłodzeniem płytą podstawy
 • Zaprojektowany, aby spełnić normy UL, CE i RoHS
 • Nominalne napięcie wejściowe 24V DC (22 do 30 V DC)
 • Pokładowe napięcie odniesienia 5 VDC
 • Sprawność > 80% przy pełnym obciążeniu
 • Regulacja linii i obciążenia <0,01% w trybie napięciowym
 • Niskie tętnienie <0,05%
 • Zabezpieczenie przed łukiem, zwarciem i przeciążeniem termicznym
 • 0 do 100% programowalnego napięcia i prądu
 • Wyjścia monitora napięcia i prądu
 • Doskonała wydajność termiczna
 • Temperatura pracy od -40°C do +70°C z opcją do +85°C
 • 3 lata gwarancji

Więcej informacji o przetwornicach HRL30 firmy XP Power mogą Państwo uzyskać w załączonej Dokumentacji technicznej.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS Professional 3D Expert Series

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS...

Firma Mentor Graphics zaprasza na webinar z serii PADS Professional 3D Expert Series, którego tematyka obejmie możliwości projektowania...

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej odporności na zakłócenia

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej...

Firma ROHM zaprezentowała szybki wzmacniacz operacyjny CMOS z detekcją uziemienia BD77501G, zoptymalizowany pod kątem urządzeń...

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy Microchip dla aplikacji motoryzacyjnych oraz przemysłowych

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie swojego wiodącego na rynku portfolio produktów maXTouch® o nową rodzinę kontrolerów...