Firma XP Power zaprezentowała nowe zewnętrzne zasilacze serii V-Brand, VES180 o mocy 180W i VES220 o mocy 220W. Dzięki zgodności z najnowszymi normami efektywności energetycznej Energy Efficiency Level VI oraz CoC Tier 2, zewnętrzne zasilacze AC-DC serii VES przeznaczone są do zastosowań wymagających dużych nakładów ilościowych oraz niskich kosztów.
Serie zasilaczy VES180/220 o mocy odpowiednio 180W i 220W oferują do wyboru pięć standardowych modeli z wyjściami 12V, 15V, 19V, 24V lub 48V DC.
Wszystkie modele posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem, przepięciem i zwarciem, średnia sprawność wynosi 92%, a przy pracy bez obciążenia moc wejściowa jest mniejsza niż 150 mW. Prąd upływowy wynosi zwykle 1 mA. Zasilacze mogą pracować w konsumenckim zakresie temperatury pracy od -10°C do +60°C przy pełnej dostępnej mocy do +40°C. Obliczony MTBF wynosi > 100 khrs (wg. normy MIL-HDBK-217F, + 25°C GB)
Zasilacze umieszczone są w czarnej plastikowej obudowie o rozmiarze 7,77 x 3,5 x 1,53 cala (197,4 x 88,9 x 39,0 mm), z diodą LED wskazującą włączenie zasilania. Standardowe złącze wyjściowe to spolaryzowane, blokowane, 8-stykowe złącze Molex Mini-fit Jr., które współpracuje z wtyczkami Molex serii 5569. Przewód wyjściowy ma długość 1200 mm. Konstrukcja obudowy klasy I modeli VES180/220, wyposażona jest w wejście IEC320-C14 pracujące w zakresie napięcia wejściowego od 90 do 264 VAC.
Główne cechy:
  • Poziom VI efektywności energetycznej (Energy efficiency level VI)
  • Europejski poziom efektywności energetycznej CoC tier 2
  • Aprobaty bezpieczeństwa IEC/EN/UL 62368-1
  • China Compulsory Certification (CCC)
  • Konstrukcja klasy I
  • Zakres napięcia wejściowego 90 do 264 V AC
  • Napięcia wyjściowe od 12 do 48 V DC
  • Niski prąd upływowy
  • <0,15 W mocy w trybie czuwania (Green XP Power)
  • Wskaźnik LED włączonego zasilania
  • Waga: 1100g
  • Temperatura pracy od -10° do + 60°C
  • Pełna moc do + 40°C
  • MTBF > 100 khrs (MIL-HDBK-217F, + 25°C GB)