Dodano: wtorek, 03 wrzesień 2019r. Producent: MentorGraphics

Szkolenie praktyczne PADS Professional i HyperLynx na przykładzie interfejsów DDR3 i DDR4

Gamma Sp z o.o. jako autoryzowany dystrybutor oprogramowania Mentor Graphics w Polsce ma przyjemność zaprosić Państwa na serię szkoleń praktycznych w tematyce PADS Professional i HyperLynx.

Szkolenia odbędą się w dniach 8 - 10 października 2019r. w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Coraz więcej rozwiązań zawiera różne interfejsy charakteryzujące się dużą przepustowością. Można tu wymienić chociażby takie jak pamięci dynamiczne DDR3 lub DDR4, czy szeregowe takie jak SATA, PCIe oraz coraz szybsze interfejsy ethernetowe. Mówimy tu o prędkościach przesyłu danych od kilku do 100Gb/s. Niezbędne jest zadbanie w takich projektach o odpowiednią jakość sygnałów takich interfejsów. Brak odpowiednich narzędzi prowadzi do mnożenia prototypów niezbędnych do uzyskania poprawnego działania układów, albo nadzwyczajnych komplikacji przy edycji layoutu ze względu na narzucenie nadmiernej ilości ograniczeń (reguł) na etapie definicji obwodów.

Obecnie analizy towarzyszące projektowaniu i weryfikacji obwodów nie są prostymi symulacjami ale podstawowym i często jedynym sposobem do osiągnięcia końcowego sukcesu dla wdrażanego produktu gwarantując założoną jakość w akceptowalnym czasie.

Dzięki wydajnemu, stosunkowo łatwego w użyciu oraz w pełni zintegrowanego narzędzia do symulacji Signal Integrity (SI) - HyperLynx-a - najlepszego narzędzia softwarowego na rynku w swojej klasie, użytkownicy PADS Professional są w stanie przewidzieć, a więc i zdefiniować odpowiednie reguły pozwalające na uwzględnienie wielu efektów już na początkowym etapie projektowania, na bieżąco symulować ich efektywność i ostatecznie weryfikować rezultaty na etapie post-layout.

Zgłoś się już dzisiaj żeby zapoznać się praktycznie (na przykładzie interfejsów DDR3/DDR4) z unikalnymi możliwościami platformy projektowanej PADS Pro wraz z HyperLynx. Celem będzie poznanie technologii takich jak Sketch Routing, Constraint Menager, pre-layout (LineSim) oraz post-layout (BoardSim) symulacji w zakresie SI.

Zarejestruj się już dziś!