Wraz z migracją branży komputerów przemysłowych z magistrali Low Pin Count (LPC) na ulepszoną technologię enhanced Serial Peripheral Interface (eSPI), inżynierowie oraz projektanci systemów stanęli przed problemem wysokiego kosztu aktualizacji istniejącego sprzętu do nowego standardu. Aby umożliwić inżynierom wdrożenie standardu eSPI przy jednoczesnym zachowaniu dużych inwestycji ze starszymi urządzeniami zgodnymi z LPC, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała pierwszy komercyjnie dostępny most eSPI do LPC. Mostek ECE1200 umożliwia programistom wdrożenie standardu eSPI w płytach ze starszymi złączami i urządzeniami peryferyjnymi zgodnymi z LPC, znacznie minimalizując koszty rozwoju i ryzyko.
Długowieczność produktu ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach przemysłowych urządzeń komputerowych ze względu na znaczne koszty początkowej inwestycji. Mostek ECE1200 eSPI na LPC umożliwia programistom utrzymywanie długiego cyklu życia produktów przy jednoczesnym wspieraniu technologii magistrali eSPI, która wymagana jest dla nowych aplikacji obliczeniowych wykorzystujących chipsety i procesory nowej generacji. Aby zmniejszyć ryzyko dla programistów, technologia magistrali eSPI przeszła intensywną walidację w aplikacjach przemysłowych i została zatwierdzona przez wiodące w branży firmy.
"Microchip dostarcza rozwiązania eSPI od czasów powstania tego standardu" - powiedział Ian Harris, wiceprezes działu produktów komputerowych w firmie Microchip. "Nieustannie wprowadzamy na rynek nowe produkty, aby pomóc w przejściu branży na eSPI. ECE1200 rozszerza naszą pozycję lidera na tym rynku i pozwala klientom wdrażać eSPI bez poświęcania lat inwestycji w starsze urządzenia LPC."
Zaprojektowany z myślą o dzisiejszych wymaganiach eSPI, mostek ECE1200 wykrywa i obsługuje tryb Modern Standby z niskim prądem w stanie gotowości. Pomaga to twórcom komputerów przemysłowych zarządzać kosztami operacyjnymi i wydajnością, zachowując funkcje, których użytkownicy końcowi oczekują od nowoczesnych urządzeń. ECE1200-I/LD w 40 pinowej obudowie VQFN jest prosty w implementacji i nie wymaga do działania żadnego dodatkowego oprogramowania.