Technologia EBTN (Enhanced Background Twisted Nemetic) to innowacyjna i udoskonalona wersja wyświetlaczy typu TN. Wyświetlane dane wywołują doskonałe wrażenia wzrokowe poprzez zastosowanie bardzo wysokich kontrastów i dużych kątów widzenia.
Technologia EBTN pozwala na wykonanie hybrydy wyświetlacza znakowego i pola graficznego przy relatywnie niskiej cenie, co stanowi doskonałą, a zarazem tańszą alternatywę dla wyświetlaczy graficznych. Maksymalna oferowana rozdzielczość takiego wyświetlacza to 132x16 lub 128x64. Technologia pozwala na wykonanie wyświetlacza z pikselami o wielkości minimalnej 0,1mm x 0,1mm, a nawet na specjalne zamówienie 0,05mm x 0,05mm przy czym minimalna odległość pomiędzy kolejnymi pikselami wynosi 0,01mm. Możliwe jest zamówienie dedykowanych kształtów wyświetlaczy, jak np. koło czy owal.
Wyświetlacze pracują w szerokim zakresie temperatur od -35°C do około 70°C, przy czym nawet w ujemnych temperaturach charakteryzują się dosyć szybkim czasem odpowiedzi.
Wyświetlacze w technologii EBTN dedykowane są przede wszystkim do takich aplikacji, jak: kasy fiskalne, aparatura medyczna, urządzenia pomiarowe oraz wszelkie urządzenia przenośne w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na prąd.
Idealne zobrazowanie wyświetlanych informacji odbywa się przy wybraniu opcji wyświetlacza w typie EBTN Transmissive Negative, co zostało zobrazowane poniżej.
Przykładowy raport projektowy (DER-1038) przedstawia zalety układów scalonych InnoSwitch4-QR w smukłej płytce...
Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...
Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...
Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...
Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...
Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).