Dodano: poniedziałek, 19 listopad 2018r. Producent: ROHM Komentarzy: (dodaj komentarz)

BSM250D17P2E004 nowy 1700V moduł SiC firmy ROHM o wysokiej niezawodności

BSM250D17P2E004 nowy 1700V moduł SiC firmy ROHM o wysokiej niezawodności

Firma ROHM wiodący producent komponentów elektronicznych poinformowała o opracowaniu modułu SiC BSM250D17P2E004 o mocy znamionowej 1700V/250A, który zapewnia najwyższy poziom niezawodności w branży oraz jest zoptymalizowany pod kątem zastosowania w falownikach i przetwornicach, stosowanych w takich aplikacjach jak m.in. zewnętrznych systemach wytwarzania energii czy przemysłowych zasilaczach o dużej mocy. W ostatnich latach, ze względu na wysoką energooszczędność technologia SiC stała się niebywale popularna w zastosowaniach 1200V, takich jak pojazdy elektryczne i urządzenia przemysłowe. Tendencja do wyższej gęstości mocy doprowadziła do wyższych napięć w systemie, zwiększając popyt na produkty o napięciu sięgającym 1700V. Jednakże osiągnięcie wymaganej niezawodności było trudne, w związku z czym rozwiązania IGBT były zwykle preferowane dla aplikacji 1700V.

ROHM SiC 17000V

W odpowiedzi na nowe zapotrzebowanie rynku firma ROHM osiągnęła wysoką niezawodność na poziomie 1700V przy zachowaniu energooszczędności popularnych produktów SiC 1200V, uzyskując pierwszą na świecie udaną komercjalizację modułów mocy SiC o mocy znamionowej 1700V.

BSM250D17P2E004 wykorzystuje nowe metody budowy oraz materiały powłokowe, aby zapobiec rozpadowi dielektrycznemu oraz aby tłumić wzrost prądu upływowego. W rezultacie tych działań uzyskano wysoką niezawodność, która zapobiega rozpadowi dielektryka, nawet po 1000 godzinach, w warunkach wysokotemperaturowych testów obciążeniowych w wysokiej wilgotności (HV-H3TRB). Zapewnia to pracę przy wysokim napięciu nawet w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności.

ROHM SiC 17000V

Włączenie do tego samego modułu sprawdzonych przez ROHM układów SiC MOSFET i diod barierowych SiC Schottky oraz dalsza optymalizacja struktury wewnętrznej umożliwiła zmniejszenie rezystancji ON o 10% w stosunku do innych produktów SiC w swojej klasie. Przekłada się to na poprawę oszczędności energii i zmniejszenie rozpraszania ciepła w dowolnym zastosowaniu.

Więcej informacji o nowym module SiC BSM250D17P2E004 firmy ROHM mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej. Zachęcamy też do kontaktu z naszym działem handlowym w celu przygotowania oferty.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Zmiany w świąteczno-noworocznym harmonogramie pracy firmy Gamma Sp. z o.o.

Zmiany w świąteczno-noworocznym harmonogramie pracy firmy Gamma Sp. z o.o.

Zmiany w świąteczno-noworocznym harmonogramie pracy firmy Gamma Sp. z o.o.

PM220X nowa seria niskoprofilowych kompozytowych cewek indukcyjnych SMT firmy Pulse Electronics dla zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych

PM220X nowa seria niskoprofilowych kompozytowych cewek indukcyjnych SMT firmy...

Pulse Electronics Power BU przedstawia nowe cewki indukcyjne SMT serii PM220X. Zaprojektowana dla zastosowań motoryzacyjnych i...

BridgeSwitch™ wysoce zintegrowane sterowniki silników bezszczotkowych firmy Power Integrations ze sprawnością do 98,5%

BridgeSwitch™ wysoce zintegrowane sterowniki silników bezszczotkowych firmy Power...

Firma Power Integrations zaprezentowała nową rodzinę sterowników BridgeSwitch™, dedykowanych do sterowania silnikami bezszczotkowymi, w...