Dodano: wtorek, 07 sierpień 2018r. Producent: Microchip

Certyfikowany z Bluetooth 5 układ SoC IS2064GM-0L3 firmy Microchip z zaawansowanym kodekiem LDAC Sony

Certyfikowany z Bluetooth 5 układ SoC IS2064GM-0L3 firmy Microchip z zaawansowanym kodekiem LDAC Sony

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów na wysokiej jakości produkty audio, oczekiwania od urządzeń Bluetooth audio, aby tworzyły wciągające i nieprzerwane wrażenia odsłuchowe nie maleją. Jednakże projekty Bluetooth audio są często ograniczone przez głębokość bitową i częstotliwość próbkowania istniejących kodeków, które są technologią komunikacji i kompresji używaną do przesyłania dźwięku w powietrzu. Od teraz projektanci systemów audio mają do dyspozycji w pełni certyfikowany zgodny z Bluetooth 5 System na Chipie (SoC) z technologią Sony LDAC audio* w układzie IS2064GM-0L3 firmy Microchip Technology. Nowy układ SoC pozwala producentom rozwijać nowej generacji urządzenia audio o wysokiej rozdzielczości dla zaspokojenia potrzeb audiofilów oraz rynku masowego.

Wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe Audeze Mobius wykorzystują układ SoC IS2064GM-0L3 firmy Microchip do bezprzewodowego połączenia Bluetooth obsługującego LDAC oraz inne interfejsy kodeków audio. LDAC firmy Sony jest uważany za najwyższej jakości dostępny obecnie kodek audio, który osiągając do 990 kbps przepustowości danych, jest trzykrotnie wydajniejszy niż standardowy kodek Bluetooth Sub-band Codec (SBC), utrzymując częstotliwość oraz bitową głębię do 96 kHz / 24-bitów. Wysoka wydajność kompresji i reprodukcji umożliwia słuchanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości dla urządzeń Bluetooth audio.

IS2064GM-0L3 SoC udostępnia nie tylko kodek LDAC dla rynku dostawców produktów audio, ale także pozwala klientom wykorzystywać wyjątkowe globalne wsparcie techniczne i kompleksowe środowisko programistyczne Microchip, aby pomóc klientom w szybszym wdrażaniu i wprowadzaniu produktów na rynek. Kodek LDAC jest również zintegrowany ze stosem Bluetooth systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo ™, dzięki czemu technologia LDAC jest szerzej dostępna po stronie nadawczej.

"Produkty Microchip umożliwiają producentom zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na wysokiej jakości dźwięk, dzięki wygodnej i wszechobecnej łączności Bluetooth" - powiedział Steve Caldwell, wiceprezes ds. Rozwiązań bezprzewodowych w firmie Microchip. "Producenci mogą skupić się na rozwoju swoich produktów Bluetooth audio wiedząc, że dzięki produktom Microchip integracja technologii Bluetooth będzie płynna."

Produkty linii IS2064 wchodzą w skład rodziny stereofonicznych układów Bluetooth Dual Mode SoC. Trzy warianty oferowane są w różnych obudowach, rozmiarach i konfiguracjach pamięci. IS2064GM to urządzenie oparte na technologii Flash, które można zaprogramować do obsługi różnych konfiguracji głośników. IS2064S/B są urządzeniami opartymi na pamięci ROM, wyposażonymi w funkcję trybu stereo, która umożliwia odtwarzanie dźwięku na dwóch urządzeniach. Z kolei wyżej wspomniany IS2064GM-0L3 wspiera LDAC. Układy SoC dostępne są w 68-pinowych obudowach 8x8 LGA i 8x8 QFN oraz 61-pinowych obudowach 5x5 BGA.

Więcej informacji o nowym układzie SoC Bluetooth audio gestów IS2064GM-0L3 firmy Microchip mogą Państwo uzyskać z załączonej dokumentacji technicznej. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem handlowym.