Dodano: środa, 13 czerwiec 2018r. Producent: Microchip

PL360 wydajny modem firmy Microchip dla elastycznej obsługi protokołów komunikacyjnych Power Line Communication (PLC)

PL360 wydajny modem firmy Microchip dla elastycznej obsługi protokołów komunikacyjnych Power Line Communication (PLC)

Wraz ze wzrostem popularności infrastruktury inteligentnych sieci smart grid na całym świecie, firmy użyteczności publicznej stale szukają sposobów na zwiększenie niezawodności i wydajności inteligentnych liczników w celu obsługi wielu rynków. Aby sprostać rosnącym potrzebom zakładów użyteczności publicznej, producenci sprzętu przeznaczają znaczne zasoby na opracowywanie różnych wersji produktów w oparciu o istniejące i powstające w branży standardowe protokoły komunikacyjne Power Line Communication (PLC). Dlatego też firma Microchip Technology przedstawiła elastyczny modem PLC, który może obsługiwać wiele standardowych i zastrzeżonych protokołów w paśmie częstotliwości do 500 kHz, umożliwiając producentom dostosowanie się do różnych regulacji, rynków i wymagań operacyjnych. Pojedyncze urządzenie można łatwo zaadaptować za pomocą oprogramowania układowego firmware, znacznie zmniejszając koszty opracowywania i czas wprowadzenia na rynek.

Zaprojektowany do obsługi protokołów PLC, takich jak ITU G.9903 (G3-PLC) i ITU G.9904 (PRIME), a także aplikacji zgodnych z CENELEC, FCC i ARIB, modem PL360B firmy Microchip jest najnowszym urządzeniem w portfolio produktów dla aplikacji smart energy. Modem PL360B dostarczany jest wraz z projektami referencyjnymi, aby dodać interfejs PLC do dowolnej aplikacji klienta końcowego wymagającej łączności, w tym m.in. inteligentnych liczników, oświetlenia, automatyki domowej, automatyki budynkowej i zdalnego sterowania.

"Dzięki wdrożeniu do tej pory prawie 100 milionów urządzeń pomiarowych i PLC, Microchip wykorzystał zdobyte doświadczenie i wiedzę aplikacyjną w zakresie rozwoju inteligentnych produktów energetycznych, które konsekwentnie przekraczały oczekiwania naszych klientów w zakresie wydajności i długoterminowej niezawodności" - powiedział Kourosh Boutorabi , dyrektor jednostki biznesowej dywizji Smart Energy w firmie Microchip. "Urządzenie PL360B stanowi odpowiedź na znaczące wyzwania projektowe, z jakimi mierzą się producenci opracowujący wieloprotokołowe i modernizowalne w terenie urządzenia infrastruktury pomiarowej. Nasze rozwiązanie zapewnia to, czego potrzebują klienci, aby łatwo opracować wydajne inteligentne liczniki i szybko wprowadzić je na rynek."

Inne zalety modemu PL360B to m.in. efektywne wykorzystanie mocy, oferując do 25% mniejsze zużycie energii w stosunku do poprzednich generacji układów oraz schemat wzmocnienia klasy D, który dodatkowo optymalizuje wydajność transmisji modemu.

Zestaw ewaluacyjny ATPL360-EK zawiera dwie płyty ewaluacyjne na bazie modemu PL360B do ustalenia komunikacji punkt-punkt. Zestaw zawiera narzędzia PC zaprojektowane do oceny wydajności modemu PL360B, w tym tester PHY do testu point-to-point, "sniffer" PLC do przechwytywania ruchu PLC we wdrożonej sieci i menedżera PLC do zarządzania siecią. Oprogramowanie komunikacyjne G3-PLC i PRIME-PLC dostarczane jest bezpłatnie. Różnorodne projekty referencyjne są również dostępne m.in. dla kompletnego licznika energii elektrycznej z PLC, dla pojedynczego modemu PLC i dla głównego urządzenia PLC, dla zrozumienia działania kompletnej sieci węzłów PLC. Wszystkie projekty referencyjne są dostarczane z plikami projektowymi, zestawieniami materiałów i schematami.

Więcej informacji o nowym modemie PLC PL360B firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem handlowym.