Dodano: czwartek, 07 czerwiec 2018r. Producent: Microchip

CEC1702 wydajny mikrokontroler ARM firmy Microchip ze sprzętową obsługą funkcji kryptograficznych oraz standardu DICE

CEC1702 wydajny mikrokontroler ARM firmy Microchip ze sprzętową obsługą funkcji kryptograficznych oraz standardu DICE

Kiedy aplikacje Internetu przedmiotów (IoT) stale się rozwijają, a komunikacja z siecią internet jest wdrażana praktycznie w każdym segmencie urządzeń, zagrożenia bezpieczeństwa rosną w takiej samej ilości oraz skali. Zagrożenia te mogą zrujnować reputację osób zaatakowanych, wpłynąć na finanse firmy i umożliwić kradzież lub zniszczenie własności intelektualnej. Chociaż kryptografia może być z powodzeniem wykorzystana do zabezpieczenia połączonych węzłów, to projektanci często nie wiedzą, jak podejść do wdrożenia takiego zagadnienia. Dlatego też firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała usprawniony mikrokontroler CEC1702 bazujący na rdzeniu ARM® Cortex®-M4, ze sprzętową obsługą funkcji kryptograficznych, obsługujący standard bezpieczeństwa DICE (Device Identity Composition Engine), zapewniający prosty sposób dodawania fundamentalnych zabezpieczeń do produktów wbudowanych. Dostępny jest również nowy zestaw rozwojowy CEC1702 IoT dla chmury Microsoft Azure IoT, oferujący projektantom wszystko, co niezbędne do łatwego włączenia standardu bezpieczeństwa DICE do swoich produktów.

Hakerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani, dlatego konieczne jest, aby projektanci systemów stosowali zasadę bezpieczeństwa już podczas opracowywania swoich produktów. Opracowany i wspierany przez ekspertów branżowych z Trusted Computing Group (TCG), standard DICE to prosta i niezawodna metoda, którą można wdrożyć w sprzęcie już podczas jego produkcji. Architektura rozbija proces rozruchu na warstwy i tworzy unikalne poświadczenia wraz z miarą integralności dla każdej warstwy, automatycznie zmieniając klucz i chroniąc tajemnice, jeśli wykryto złośliwe oprogramowanie. Jedną z kluczowych zalet korzystania z funkcji bezpiecznego rozruchu wbudowaną w CEC1702 ze standardem DICE jest to, że umożliwia producentom sprzętu stworzenie łańcucha zaufania dla wielu obciążeń oprogramowania układowego, co jest szczególnie ważne dla klientów zainteresowanych uwierzytelnianiem poleceń krytycznych dla systemów, w takich aplikacjach jak elektrownie czy serwery baz danych.

"Projektowanie i wdrażanie bezpiecznych urządzeń pozostaje poważnym wyzwaniem dla programistów" - powiedział Ian Harris, wiceprezes ds. Produktów komputerowych w firmie Microchip. "Wdrożenie zabezpieczeń z DICE daje projektantom pewność, że fundamentalne bezpieczeństwo ich urządzenia jest oparte na zasadach opracowanych i sprawdzonych przez ekspertów branżowych. W połączeniu z architekturą DICE, w pełni funkcjonalny mikrokontroler kryptograficzny CEC1702 zapewnia prosty sposób dodania najważniejszych zabezpieczeń i funkcji prywatności wymaganych przez współczesne systemy wbudowane."

Czas i łatwość użycia to najważniejsze kwestie dla projektantów opracowujących rozwiązania w chmurze. Zestaw rozwojowy CEC1702 IoT z architekturą DICE pomaga projektantom przyspieszyć cykle programowania. Zestaw zawiera potężny, programowalny 32-bitowy mikrokontroler ARM® Cortex®-M4 oraz przykładowy kod do szybkiego opracowania bezpiecznego, połączonego z chmurą rozwiązania. Dzięki certyfikacji Microsoft Azure, klienci mogą rozwijać swój produkt z przekonaniem, że niezbędne elementy do połączenia z Internetem zostały sprawdzone i certyfikowane.

"Wraz ze wzrostem zagrożeń związanych z kwestiami bezpieczeństwa klienci mogą skorzystać z zestawu narzędzi IoT firmy Microchip, aby szybko i łatwo podłączyć urządzenia do chmury i wdrożyć standardy bezpieczeństwa DICE w swoim produkcie" - powiedział Sam George, dyrektor Microsoft Azure IoT w firmie Microsoft. "Zestaw programistyczny umożliwia klientom implementację standardu DICE w sprzęcie urządzenia, korzystając jednocześnie z funkcji zabezpieczeń i prywatności Microsoft Azure."

Więcej informacji o nowym układzie CEC1702 firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem handlowym.