Dodano: poniedziałek, 12 marzec 2018r. Producent: Digi

Digi International przejmuje firmę Accelerated Concepts, Inc. producenta korporacyjnej klasy routerów komórkowych LTE

Digi International przejmuje firmę Accelerated Concepts, Inc. producenta korporacyjnej klasy routerów komórkowych LTE

Firma Digi International, uznany dostawca produktów i usług dla łączności Internetu Przedmiotów (IoT), ogłosiła nabycie Accelerated Concepts, Inc. - dostawcy bezpiecznych, korporacyjnej klasy urządzeń sieciowych dla podstawowej oraz zapasowej (backup) komunikacji komórkowej LTE.

Założona w 2006 roku firma Accelerated produkuje komórkowe rozwiązania sieciowe, zapewniające ciągłość biznesową swoim klientom. Bezpieczne, kompaktowe i niedrogie routery LTE oraz urządzenia sieciowe firmy Accelerated są proste w instalacji, zapewniając administratorom narzędzie AcceleratedView, umożliwiające zdalne nadzorowanie, zarządzanie i aktualizację urządzeń. Włączenie oferty produktów Accelerated znacząco wzbogaca istniejące linie produktów komórkowych firmy Digi, o linię komercyjnych routerów i innych urządzeń sieciowych. Produkty te stanowią silne uzupełnienie przemysłowych, komórkowych routerów M2M i serwerów sieciowych Digi, aby zapewnić klientom właściwy wybór produktów dla ich aplikacji.

"Połączenie naszych firm tworzy unikalny miks produktów, technologii i możliwości dla rynku Internetu Rzeczy oraz korporacyjnej klasy usług łączności" - powiedział Ron Konezny, prezes i dyrektor generalny Digi International. "Accelerated tak jak Digi z powodzeniem stosuje modułowe podejście przy projektowaniu urządzeń, a także cieszy się silnymi relacjami z kluczowymi klientami. Jesteśmy podekscytowani, że nasze połączone zespoły rozwiną naszą działalność w branży komunikacji komórkowej".

"Zespoły Digi i Accelerated wykorzystują te same wartości, począwszy od obsługi klienta, po definicje produktów, dlatego jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy" - powiedział Tom Butts, prezes Accelerated. "Łączna szerokość naszych linii produktów zapewnia naszym klientom i partnerom wyjątkowy wybór."

Router LTE 6310-DX

Najnowszym urządzeniem, które pojawiło się po połączeniu firm jest router LTE 6310-DX. Dzięki modelowi 6310-DX małe firmy, sklepy, sieci handlowe i inne organizacje mogą skorzystać z natychmiastowego i niezawodnego działania w dowolnej lokalizacji, jednocześnie chroniąc swoje inwestycje przed zakłóceniami i przerwami w działaniu sieci. Router wykorzystuje moduł modemu LTE typu plug-in CORE 1002-CM, który wyposażony jest w obsługę dwóch kart SIM oraz technologię Carrier Smart Select™. Możliwość rozbudowy 6310-DX ułatwia korzystanie z szybko zmieniających się standardów LTE, poprzez wymianę modemu plug-in CORE 1002-CM, bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany całego routera.

Model 6310-DX został zaprojektowany z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, które wymagają niezawodnej dostępności sieci, dla obsługi systemów PoS, mobilnych punktów sprzedaży oraz cyfrowego oznakowania. Dodając router 6310-DX do sieci, każde urządzenie Ethernet może uzyskać szybką i wygodną łączność komórkową LTE, a samo urządzenie można zlokalizować lub zamontować tam, gdzie odbiór sieci komórkowej jest najsilniejszy.

"Niezależnie od wielkości sieci i rodzaju działalności, przestoje negatywnie wpływają na wydajność, zakłócają usługi biznesowe i powodują straty finansowe" - powiedział Rick Gretsch, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Accelerated. "Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować router 6310-DX, który spełnia nasze cele: jest przystępny cenowo, szybki i łatwy w instalacji, niezawodny i zdalnie zarządzany. Model 6310-DX sprawia, że problemy związane z przestojami sieci należą już do przeszłości."

Router 6310-DX dostarczany jest z zestawem do zdalnego montażu, który zawiera pakiet akumulatorów, umożliwiający badanie lokalizacji w celu określenia najlepszego położenia względem siły sygnału, iniektor PoE do zdalnego zasilania oraz różne akcesoria montażowe, zaprojektowane w celu umieszczenia routera w optymalnej pozycji.

Router LTE Accelerated 6310-DX

W razie wszelkich pytań odnośnie oferty produktów Digi oraz Accelerated, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Digi International przejmuje firmę Accelerated Concepts, Inc. producenta korporacyjnej klasy routerów komórkowych LTE

Router LTE Accelerated 6310-DX