Dodano: poniedziałek, 05 marzec 2018r. Producent: Microchip

MPLAB® PICKit 4 In-Circuit Debugger (#PG164140) - usprawnione narzędzie programistyczne firmy Microchip o pięciokrotnie zwiększonej wydajności

MPLAB® PICKit 4 In-Circuit Debugger (#PG164140) - usprawnione narzędzie programistyczne firmy Microchip o pięciokrotnie zwiększonej wydajności

Zgodnie z analizą rynku embedded, proces debugowania pozostaje ważnym obszarem, w którym wielu inżynierów zajmujących się projektowaniem aplikacji chciałoby wprowadzić ulepszenia. Aby sprostać tym potrzebom i udoskonalić doświadczenie programistyczne, firma Microchip Technology Inc. wprowadza do oferty najnowsze narzędzie MPLAB® PICKitTM 4 In-Circuit Debugger. To niedrogie narzędzie programowania i debugowania ma zastąpić niezwykle popularny programator PICKit 3, oferując pięciokrotnie szybsze programowanie, szerszy zakres napięcia (1,2-5 V), ulepszoną łączność USB i więcej opcji interfejsów debugowania.

Poza obsługą mikrokontrolerów PIC® oraz cyfrowych kontrolerów sygnału dsPIC®, narzędzie obsługuje również debugowanie i programowanie rodziny urządzeń kryptograficznych CEC1702 firmy Microchip. MPLAB® PICKitTM 4 jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy projektują w przestrzeni 8-bitowej, ale również nadaje się do użytku z 16 i 32-bitowymi aplikacjami, dzięki m.in. zastosowaniu wysokowydajnego mikrokontrolera ATSAME70Q21B o częstotliwości 300 MHz. Korzyści płynące z szybszego czasu programowania to skrócenie czasu wyczekiwania oraz zwiększona produktywność podczas rozwoju. Jest to szczególnie ważne podczas projektowania z 32-bitowymi mikrokontrolerami o zwiększonej pojemności pamięci.

Narzędzie programistyczne PICkit 4 umożliwia debugowanie i programowanie przy użyciu graficznego interfejsu użytkownika w środowisku MPLAB X Integrated Development Environment (IDE). Narzędzie łączy się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 Hi-Speed i można go podłączyć do aplikacji docelowej za pomocą 8-pinowego złącza nagłówkowego, który obsługuje zaawansowane interfejsy, takie jak 4-przewodowy JTAG oraz debugowanie szeregowe za pomocą bramki transmisji strumieniowej. PICKitTM 4 jest również kompatybilny wstecz z płytami demonstracyjnymi, nagłówkami i systemami docelowymi wykorzystującymi 2-przewodowy interfejs JTAG oraz In-Circuit Serial Programming™ (ICSP).

Nowe interfejsy sprawiają, że to tanie narzędzie jest kompatybilne z urządzeniami kryptograficznymi CEC1702 firmy Microchip. Ta niewielka, ale wydajna, 32-bitowa jednostka MCU oferuje łatwe w użyciu szyfrowanie, uwierzytelnianie oraz funkcje klucza prywatnego i publicznego.

"Lepsze i szybsze narzędzie programistyczne nie musi być drogie.Programator MPLAB PICkit 4 posiada wszystkie funkcje potrzebne projektantowi do pracy z urządzeniami PIC, dsPIC i CEC1702, a także zdolność do wspierania przyszłych produktów przez wiele lat. Naszą misją jest dostarczanie najbardziej wydajnych i najłatwiejszych w użyciu narzędzi programistycznych w branży w przystępnej cenie." - powiedział Rodger Richey, dyrektor ds. Rozwoju w firmie Microchip.

Więcej informacji o nowym programatorze PICKitTM 4 firmy Microchip mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej producenta. Zapraszamy również do kontaktu z naszym działem handlowym.