Dodano: czwartek, 15 luty 2018r. Producent: Pulse

Komponenty Pulse Electronics dla systemów Battery Management Systems

Firma Pulse Electronics oferuje rozwiązania wieloskładnikowe zaprojektowane specjalnie pod kątem rygorystycznych wymagań systemów zarządzania akumulatorem (BMS) dla pojazdów elektrycznych (EV) i systemów magazynowania energii. Komponenty dla Battery Management System certyfikowane są dla zgodności z motoryzacyjną normą AEC-Q200 i produkowane są w fabrykach z certyfikacjami IATF16949.

Dowiedz się więcej o funkcjach i zaletach komponentów Pulse Electronics dla zaawansowanych aplikacji BMS w załączonej prezentacji.

Pojazdy elektryczne i systemy magazynowania energii wykorzystujące akumulatory litowo-jonowe zazwyczaj wymagają systemów zarządzania akumulatorami (BMS) do monitorowania zachowania się reakcji elektrochemicznej każdego z ogniw akumulatora i sterowania ich procedurami ładowania i rozładowywania. Ponadto BMS monitoruje temperaturę akumulatora i stan baterii, omijając wszelkie uszkodzone komórki baterii i powiadamiając centralną jednostkę procesora (CPU) o stanie każdej komórki. Systemy te wymagają transformatorów separujących sygnał pulsacji i dławików w trybu wspólnego (Common Mode), aby zapewnić izolację bezpieczeństwa i tłumienie zakłóceń EMI dla linii sygnałowych.

Oprócz izolacji bezpieczeństwa i tłumienia zakłóceń EMI, transformatory sygnałowe umożliwiają komunikację pomiędzy bateriami i kontrolerem BMS, który monitoruje wydajność akumulatorów. Komponenty BMS firmy Pulse działają w szerokim zakresie temperatury od -40°C do 150°C, dostępne są różnych opcjach i można je dostosować do konkretnych wymagań aplikacji.