Dodano: piątek, 12 styczeń 2018r. Producent: Skyworks

Sky5™ platforma komunikacji 5G zaprezentowana przez firmę Skyworks

Sky5 platforma komunikacji 5G zaprezentowana przez firmę Skyworks

Sky5™ platforma komunikacji 5G zaprezentowana przez firmę SkyworksFirma Skyworks Solutions, Inc. zaprezentowała platformę Sky5™, będącą zbiorem rozwiązań, które będą obsługiwać komunikację bezprzewodową 5G, dającą wiele nowych możliwości dla wcześniej niedostępnych aplikacji w ekosystemach mobilnych oraz Internetu rzeczy (IoT). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu innowacyjnych platform łączności dla każdej poprzedniej generacji standardów bezprzewodowych, firma Skyworks wykorzystała swoją szeroką gamę technologii, wiedzę o systemach, oraz silne relacje z klientami, aby przyspieszyć wdrożenie technologii 5G na szeroką skalę. Mówiąc dokładniej, rozwiązania Skyworks Sky5™ obejmują wysoce innowacyjne systemy nadawania i odbioru skierowane dla najbardziej wymagających bezprzewodowych rynków końcowych.

"Skyworks prezentuje przełomową platformę Sky5™, umożliwiającą komunikację bezprzewodową następnej generacji", powiedział Liam K. Griffin, prezes i dyrektor generalny Skyworks "5G to makroekonomiczna zmieniarka zasad gry, która zrewolucjonizuje globalny krajobraz komunikacji. Jako lider w zakresie rozwiązań dla komunikacji bezprzewodowej, Skyworks dysponuje środkami dla obsługi niezawodnych połączeń z radykalnie zwiększonymi szybkościami transmisji danych przy niemal zerowym opóźnieniu. Są to kluczowe funkcje, które mają istotne znaczenie w obsłudze nowych aplikacji począwszy od autonomicznych pojazdów do nowych segmentów rynku w tym sztucznej inteligencji, robotyki i wirtualnej rzeczywistości. Rozwiązania Sky5™ będą uwzględniać nowe przebiegi i widma 5G, wzmocnioną agregację nośników, podwójną łączność (4G/5G), stawiając przy tym ogromne wymagania MIMO, zapewniając jednocześnie niezrównany poziom integracji i wydajności, a to wszystko oparte na własności intelektualnej Skyworks, skali operacyjnej i sile finansowej."

Zgodnie z raportem z badań i rynków z maja 2017 r. Pierwsze znormalizowane wdrożenia technologii mają zostać skomercjalizowane już w 2019 r., a początkowa specyfikacja organizacji 3GGP w zakresie standardów zostanie przygotowana do marca 2018 r. W okresie od 2019 r. do 2025 r. oczekuje się, że rynek infrastruktury sieciowej 5G będzie agresywnie rósł przy wzroście rocznym wynoszącym prawie 70 procent, co ostatecznie będzie oznaczać 28 miliardów dolarów rocznych wydatków do końca 2025r.?

5G to termin używany do opisania nowej generacji komunikacji mobilnej wykraczającej poza dzisiejszy standard 4G LTE. Obejmuje on rewolucyjną zmianę paradygmatu w sieciach bezprzewodowych i będzie wspierać przełomowe prędkości przesyłu danych (do 100x szybciej niż 4G), niskie opóźnienia i skalowalność dla przyszłych zastosowań wymagających ekstremalnej przepustowości, w tym autonomicznych pojazdów, rozszerzonej rzeczywistości i miliardów maszyn i urządzeń IoT. Mając to na uwadze, według danych firmy Intel, do 2020 r. pojedynczy autonomiczny samochód powinien zużywać 4 000 gigabajtów danych dziennie w diagnostyce, pozycjonowaniu i komunikacji pojazdu z pojazdem w czasie rzeczywistym - to odpowiednik dziennych danych zużywanych przez ponad 2000 użytkowników smartfonów w 2017 r. Pobieranie pełnometrażowego filmu HD w 3G trwało jeden dzień, w 4G ten sam plik pobierany był w kilka minut, natomiast w sieci 5G ta zawartość zostanie pobrana w ciągu zaledwie kilku sekund.

Oczekuje się, że sieci 5G wykorzystają różnorodne pasma widmowe, od ustalonych pasm komórkowych poniżej 6 GHz do częstotliwości fal milimetrowych. Organizacja 3GPP to grupa standaryzacyjna, która przesyła proponowaną specyfikację do Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej lub do organu normalizacyjnego, który określa ostateczną specyfikację. Skyworks jest kluczowym współpracownikiem organu 3GPP w dziedzinie specyfikacji technicznej sieci dostępu radiowego (RAN4). Wszystkie urządzenia Skyworks i rozwiązania systemowe obsługujące 5G zostaną włączone do rodziny Sky5™. Obejmie to bezprecedensowy zestaw bardzo elastycznych i konfigurowalnych architektur i urządzeń, które zapewniają przełomową wydajność, zasięg i wydajność energetyczną.

Więcej informacji o nowej platformie Sky5 mogą się Państwo dowiedzieć pod adresem www.skyworksinc.com/Sky5