Firma Kionix należąca do korporacji ROHM zaprezentowała serię czujników KX220 - nowej rodziny medium-g, trójosiowych analogowych akcelerometrów MEMS. Początkowo dostępne będą dwa modele KX220-1071 i KX220-1072, zapewniające odpowiednio +/-20g i +/-40g, a maksymalna szerokość pasma waha się od 4,5 kHz do 8 kHz. Oba czujniki posiadają wbudowane funkcje self-test, zużywają tylko 0.25mA przy 3.3V i są dostarczane w 10-pinowych obudowach LGA o rozmiarze 3 x 3 mm.
"Szybkie tempo adopcji cyfrowych technologii czujników w przestrzeni aplikacji konsumenckich jest dobrze znane", stwierdza Nader Sadrzadeh, prezes firmy Kionix. "Jednak przedsiębiorstwa przemysłowe dostrzegają zalety tych technologii i przyspieszają swoje inwestycje w celu zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów i lepszej obsługi. Jednak w przeciwieństwie do rynku konsumenckiego, przy krótkich cyklach uaktualniania, często nie ma to sensu aby sektor przemysłowy odrzucił istniejącą infrastrukturę i bezpośrednio udoskonalił się do rozwiązań cyfrowych ze względu na znaczny już zainwestowany kapitał, długie okresy użytkowania sprzętu i potrzebę zapewnienia ciągłości. Choć technologie cyfrowe rządzą w świecie konsumenckim, analog jest wciąż żywy i preferowany w rozwiązaniach przemysłowych. Rozpoznając tę potrzebę Kionix uzupełnia swoją ofertę szerokopasmowych, średniego G, cyfrowych akcelerometrów o nową serię analogowych akcelerometrów KX220 ".
Ponieważ typowym zastosowaniem czujników przemysłowych jest monitorowanie maszyn i procesów fizycznych, wymagania dotyczące zakresu g oraz szerokości pasma są typowo wyższe niż w ręcznych urządzeniach konsumenckich. Czujniki te są przeznaczone do pomocy w zastosowaniach, począwszy od monitorowania wibracji, w celu wykrycia udaru i uderzenia. Rynki te to m.in. monitorowanie stanu zdrowia maszyn i urządzeń diagnostycznych, robotyka i automatyzacja oraz kontrola procesu produkcyjnego.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.