Dodano: poniedziałek, 25 wrzesień 2017r. Odsłon: 74 Producent: ROHM Komentarzy: 0 (dodaj komentarz)

BD9V100MUF-C nowy konwerter DC-DC firmy ROHM o najwyższym 24:1 współczynniku step-down w branży

BD9V100MUF-C nowy konwerter DC-DC firmy ROHM o najwyższym 24:1 współczynniku step-down w branży

Firma ROHM zaprezentowała nowy konwerter DC/DC w topologii Buck z wbudowanym MOSFET’em, który osiąga najwyższy współczynnik step-down w przemyśle (przy 2 MHz), wymagany dla motoryzacyjnych systemów 48V, takich jak m.in. lekkich pojazdów hybrydowych.

Konwerter BD9V100MUF-C certyfikowany dla motoryzacyjnej klasy normy AEC-Q100 (Grade1) łączy w sobie technologię kontroli impulsów o bardzo wysokiej szybkości (Nano Pulse Control), umożliwiającą niskonapięciowe wyprowadzenie napięcia 2,5V przy maksymalnym napięciu wejściowym 60V i częstotliwości 2MHz, skutkując najwyższym w branży współczynnikiem step-down w stosunku 24:1. Umożliwia to minimalizację elementów peryferyjnych, a jednocześnie konfiguruje konwersji napięcia z wysokich do niskich napięć za pomocą pojedynczego układu scalonego, podczas gdy dotychczas wymagane były co najmniej dwa układy scalone. Nowe podejście przyczynia się do większej miniaturyzacji i prostszych bardziej niezawodnych projektów aplikacji.

W ostatnich latach w sektorze motoryzacyjnym, gdzie wymagane są coraz większe oszczędności energii i ekologiczność, lekkie pojazdy hybrydowe wykorzystujące napięcie 48V poprawiają efektywność zużycia energii w porównaniu z konwencjonalnymi systemami zasilania 12V, przyciągając coraz większą uwagę projektantów. Jednak w przypadku systemów motoryzacyjnych zawsze wymagana jest praca w paśmie 2MHz, lecz do tej pory nie istniał żaden układ zasilania, który mógłby zredukować napięcie 48V do napięć 3.3V lub 5V potrzebnych do zasilenia elektronicznego układu sterowania ECU, zazwyczaj wymagając dwustopniowej konwersji aż do napięcia pośredniego 12V.

BD9V100MUF-C nowy konwerter DC-DC firmy ROHM o najwyższym 24:1 współczynniku step-down w branży

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku firma ROHM wykorzystała zintegrowany proces produkcyjny, który obejmuje analogowe technologie projektowania i procesy energetyczne w celu opracowania technologii sterowania impulsowego o bardzo wysokiej prędkości Nano Pulse Control®, która pozwoliła opracować jednoukładowy układ zasilania BD9V100MUF-C. Układ dostępny jest w obudowie VQFN24 4x4x1mm z wettable - flanks dla zwiększenia niezawodności lutowania i pracy w szerokim zakresie temperatury pracy od -40°C do +125°C.

Więcej informacji o nowym konwerterze BD9V100MUF-C firmy ROHM mogą Państwo uzyskać na stronie rohm.com/web/global/products/-/product/BD9V100MUF-C.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

BA8290xYxx-C wzmacniacze operacyjnye ground sense firmy ROHM o przełomowej tolerancji EMI

BA8290xYxx-C wzmacniacze operacyjnye ground sense firmy ROHM o przełomowej...

Firma ROHM zaprezentowała motoryzacyjnej klasy rozwiązanie wzmacniaczy operacyjnych typu ground sense BA8290xYxx-C o przełomowej...

Symulacje obwodów typu Analog / Mixed-Signal w PADS®

Symulacje obwodów typu Analog / Mixed-Signal w PADS®

Sygnały analogowe często reprezentują takie wielkości z realnego świata jak poziom oświetlenia, dźwięku, temperatury, ciśnienia czy...

ATECC608A koprocesor kryptograficzny firmy Microchip dla ochrony zdalnych aplikacji IoT w działających w chmurze Cloud

ATECC608A koprocesor kryptograficzny firmy Microchip dla ochrony zdalnych...

Aby chronić się przed tymi zagrożeniami, firma Microchip Technology Inc. stworzyła koprocesor kryptograficzny ATECC608A...