Gamma Sp. z o.o. dystrybutor podzespołów i komponentów elektronicznych zaprasza na wydarzenie branżowe IoT Solutions Day, które odbędzie się w Warszawie w dniu 19 marca 2019r.
IoT Solutions Day

Partnerzy technologiczni konferencji

Digi International

Oferowane rozwiązania: Moduły komunikacyjne XBee3, routery komórkowe i bramki IoT serii TransPort, komputery przemysłowe SoM/SoC

Digi to wiodący dostawca wysokiej klasy bezprzewodowych rozwiązań komunikacyjnych i systemowych dla aplikacji M2M (Machine to Machine) oraz IoT (Internet of Things - Internet rzeczy), pozwalających na zdalne zarządzanie oddalonymi aktywami. Rozwiązania firmy Digi stwarzają nowe możliwości dla przedsiębiorstw, aby wykorzystać zebrane dane w celu optymalizacji wydajności, cięć kosztów operacyjnych, zwiększenia satysfakcji klienta oraz tworzenia nowych innowacyjnych źródeł przychodów.

Microchip Technology

Oferowane rozwiązania: Mikrokontrolery 8/16/32-bit oraz ARM, układy analogowe, układy mieszane, kontrolery interfejsów, pamięci Flash, układy komunikacyjne Ethernet oraz układy i moduły bezprzewodowe zgodne m.in. z najnowszymi standardami Wi-Fi, Bluetooth, Sigfox, LoRaWAN.

Microchip to wiodący producent podzespołów elektronicznych, znany powszechnie z produkcji szerokiej gamy 8/16/32-bitowych mikrokontrolerów rodziny PIC. Portfolio producenta nie zamyka się jednakże na bogatej ofercie mikrokontrolerów. Microchip posiada w swoim niezwykle szerokim portfolio wszystko czego potrzebują nowoczesne pracownie projektowe.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom i zachować swoje przewodnictwo technologiczne w szybko zmieniającej się branży firma Microchip dokonała kilku znaczących wzmocnień dla swoich linii produktowych. Takim wzmocnieniem niewątpliwie jest przejęcie innowacyjnych w swoich dziedzinach firm Atmel, Microsemi, SMSC, Micrel, Roving Networks, EqcoLogic, Supertex, Novocell. Dzięki nim firma Microchip zwiększyła swój potencjał nie tylko w rozszerzeniu portfolio oferowanych produktów, ale przede wszystkim zwiększyła swój arsenał technologiczny co jest niezmiernie ważne, rokując optymistycznie na przyszłość.

Pulse Electronics

Oferowane rozwiązania: rozwiązania antenowe, złącza oraz elementy pasywne

Francuska firma Kerlink powstała w 2004r. z myślą o dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla łączenia urządzeń i miejsc. W 2014r. na targach CES odbywających się w Las Vegas firma Kerlink zaprezentowała pierwszą na świecie bramkę LoRaWAN, która stała się projektem referencyjnym dla całej branży, a już w 2015r. stała się współzałożycielem LoRa Alliance, stowarzyszenia mającego na celu rozwój i propagowanie nowej generacji technologi komunikacyjnej obsługującej rozproszone sieci dalekiego zasięgu w technologi LoRa. W ciągu ostatnich 3 lat zainwestowała również blisko 10 milionów Euro w rozwój tej technologii. Aktualnie firma Kerlink we współpracy z korporacją Tata rozwija w Indiach wdrożenie najrozleglejszej sieci LoRaWAN na świecie.

W ciągu ostatnich 10 lat firma Kerlink umieściła ponad 100 tys. urządzeń w blisko 70 krajach, a obecnie została wybrana do grona 40 najlepiej rozwijających się firm technologicznych we Francji, Holandii, Belgii oraz Portugalii m.in. dzięki m.in. ponad 60% wzrostowi dochodów w stosunku do roku poprzedniego, jak również do listy FT1000 - listy tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times.

ROHM

Oferowane rozwiązania: Mikrokontrolery, układy analogowe, rozwiazania MEMS (Kionix), zarządzanie energią

Korporacja ROHM należy do ścisłej czołówki producentów komponentów półprzewodnikowych na świecie. W swojej szerokiej ofercie posiada rozwiązania sensoryczne, mikrokontrolery, moduły komunikacyjne, rozwiazania zarządzania energią.

Mobiletek

Oferowane rozwiązania: bezprzewodowe moduły komunikacyjne 4G/LTE, NB-IoT, GPS/GNSS

Firma Shanghai Mobiletek Communication Ltd., powstała w 2009 roku i jest jednym z liderów technologii Internet of Things (IoT). Firma oferuje bezprzewodowe rozwiązania komunikacyjne, w tym moduły 2G/3G/4G LTE, moduły nawigacji satelitarnej GPS/GNSS, moduły NB-IoT , które są konsekwentnie integrowane z najnowszymi technologiami dla globalnych wdrożeń.

Mobiletek posiada własne zaplecze produkcyjne powstałe w 2012 roku w Shenzen, dysponujące czterema liniami produkcyjnymi SMT o wydajności ponad 500 tyś punktów SMT na godzinę i 300 milionów miesięcznie, 6 zautomatyzowanymi liniami testowymi oraz 4 liniami montażowymi. Firma dysponuje również certyfikatami ISO 9001, ISO 14000 oraz TS 16949.

Poynting Tech

Oferowane rozwiązania: Anteny

Firma Poynting jest dostawcą zintegrowanych rozwiązań antenowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, projektowane i produkowane przez firmę Poynting anteny stały się wiodącymi na rynku pod względem parametrów, jakości i niezawodności. Początek działalności datuje się na rok 1990 kiedy przedmiotem działalności były usługi konsultacyjne. Od 2008 roku Poynting jest notowany na giełdzie w Johaneesburgu. Firma oferuje głównie rozwiązania antenowe dla bezprzewodowych aplikacji o dużej szybkości transmisji danych, w tym dla urządzeń 4G LTE oraz GSM, aplikacji IoT, M2M, telewizji cyfrowej oraz urządzeń abonenckich na rynek konsumencki, usług nadawczych i telekomunikacyjnych.

Skyworks

Oferowane rozwiązania: układy analogowe, wydajne rozwiazania Front-End dla najnowocześniejszych standardów łączności bezprzewodowych

Firma Skyworks Solutions, Inc. rozwija swoją platformę Sky5™, będącą zbiorem rozwiązań, które będą obsługiwać komunikację bezprzewodową 5G, dającą wiele nowych możliwości dla wcześniej niedostępnych aplikacji w ekosystemach mobilnych oraz Internetu rzeczy (IoT). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu innowacyjnych platform łączności dla każdej poprzedniej generacji standardów bezprzewodowych, firma Skyworks wykorzystała swoją szeroką gamę technologii, wiedzę o systemach, oraz silne relacje z klientami, aby przyspieszyć wdrożenie technologii 5G na szeroką skalę. Mówiąc dokładniej, rozwiązania Skyworks Sky5™ obejmują wysoce innowacyjne systemy nadawania i odbioru skierowane dla najbardziej wymagających bezprzewodowych rynków końcowych.

AVR-IOT WG Development Board (AC164160)

AVR-IOT WG Development Board
AC164160

Dla pierwszych zarejestrowanych uczestników wydarzenia zestaw AVR-IOT WG Development Board GRATIS *.

Firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nową platformę szybkiego rozwoju aplikacji Internetu Rzeczy (IoT) w ramach rozszerzonej współpracy z Google Cloud, umożliwiając projektantom rozpoczęcie prototypowania podłączonych urządzeń w ciągu zaledwie kilku minut. Rozwiązanie firmy Microchip łączy w sobie wydajny mikrokontroler AVR®, bezpieczny układ uwierzytelniający z technologią CryptoAuthentication oraz w pełni certyfikowany, przemysłowej klasy kontroler sieci Wi-Fi®, zapewniający prosty i skuteczny sposób łączenia aplikacji wbudowanych. Po nawiązaniu połączenia z Google Cloud IoT Core ułatwia zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych w celu podejmowania decyzji na dużą skalę.

* Warunkiem otrzymania zestawu jest zarejestrowanie się do wydarzenia oraz osobista obecność w dniu wydarzenia. Zestawy wręczane będą uczestnikom osobiście - nie będzie prowadzona wysyłka ani nie będzie możliwy odbiór w innym terminie.

SensorShield-EVK-003

Firma ROHM ufundowała pięć zestawów deweloperskich SensorShield-EVK-003, które zostaną rozlosowane spośród wszystkich zarejestrowanych oraz obecnych uczestników wydarzenia *!

SensorShield-EVK-003 to zestaw ewaluacyjny kompatybilny z otwartymi platformami Arduino oraz mbed, służący dla prostego rozwoju i oceny aplikacji sensorycznych. W skład zestawu wchodzi SensorShield oraz osiem modułów rozszerzeń w tym m.in.:

  • Accelerometer Module
  • Barometric Pressure Module
  • Geomagnetic Sensor Module
  • Ambient Light Sensor and Proximity Sensor Module
  • Color Sensor Module
  • Hall Effect Sensor Module
  • Temperature Sensor Module
  • Heart Rate Sensor Module

* Zestaw SensorShield-EVK-003 zostanie wydany pięciu uczestnikom w drodze losowania, podczas trwania wydarzenia IoT Solutions Day w dniu 19 marca. Warunkiem udziału w losowaniu zestawu SensorShield-EVK-003 jest zarejestrowanie się do wydarzenia oraz osobista obecność w dniu wydarzenia. Zestawy wręczane będą uczestnikom osobiście - nie będzie prowadzona wysyłka ani nie będzie możliwy odbiór w innym terminie.

AVR-IOT WG Development Board (AC164160)

IoT Solutions Day

Niepohamowany rozwój sieci internet stworzył niesamowite możliwości dla innowacyjnych usług i produktów. Połączone rzeczy otaczają nas i stale ulepszają oraz ułatwiają nasze życie monitorując nasze zdrowie, zużycie energii, temperaturę otoczenia. Jest sprawą niezwykle istotną, aby zbierane informacje były bezpieczne oraz docierały wydajnie do miejsca przeznaczenia. Dlatego też czołowi producenci rozwiązań łączności bezprzewodowej nie zaprzestają starań w tworzeniu nowych i coraz wydajniejszych produktów dla stale rosnącego rynku urządzeń IoT.

Gamma jako jeden z wiodących dystrybutorów podzespołów oraz komponentów elektronicznych w Polsce ma przyjemność zaprosić Państwa na niecodzienną konferencję, podczas której czołowi dostawcy produktów, usług i rozwiązań IoT, przedstawią swoją propozycje produktów dla rozwoju branży IoT. Począwszy od układów scalonych, modułów Front-End, poprzez moduły komunikacyjne w technologiach LTE (5G ready), LoRaWAN , SigFox, ZigBee, 868MHz, Wi-Fi, Bluetooth LE, po przemysłowej klasy routery komórkowe i bramki LoRaWAN.

Nasi partnerzy technologiczni zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania. Będzie to także okazja na spotkanie i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami pracującymi w obszarze technologii będących tematem konferencji. Zarezerwuj swój czas już teraz i zarejestruj się do IoT Solutions Day już dziś!

Agenda konferencji

Planowany czas

Prezentacja

Opis

8:30 - 09:00

Rejestracja

09:00 – 09:45

Moduły SoM oparte o rdzeń Cortex-A5 w zastosowaniach z systemem operacyjnym Linux

09:45 – 10:15

Demonstracja bezpiecznej komunikacji zestawu AVR-IoT z Chmurą Google

10:15 – 10:30

Przerwa na kawę

10:30 – 11:15

Zalety zastosowania procesorów SAML11 opartych o rdzeń Cortex-M23 w aplikacjach IoT

11:15 – 11:45

LoRaWAN w zastosowaniach IoT

11:45 – 12:45

Kerlink, IoT & LoRa: everything will communicate

12:45 – 13:30

Przerwa obiadowa

13:30 – 14:15

Building smart IoT devices using Digi wireless modules and low power SOMs

14:15 – 14:30

Przerwa na kawę

14:30 – 14:45

Przegląd rozwiązań dedykowanych pod IoT

14:45 – 15:25

A guide to antenna implementation considerations

  • Prezentację poprowadzi Tjeerd Huitema - dyrektor zarządzający Poynting Europe GmbH

15:25 – 16:10

ROHM

16:10 - 16:30

Przegląd modułów 2G/3G/LTE/NB-IoT firmy Mobiletek

16:30 - 16:45

Zakończenie wydarzenia

* Plan dnia może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Rejestracja do wydarzenia została zakończona

Miejsce konferencji

Warsaw Trade Tower

ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Gamma Sp. z o.o. autoryzowany dystrybutor firm Microchip Technology, Digi International, Skyworks, ROHM, Kerlink, Pulse, Poynting w Polsce
Nasza strona wykorzystuje pliki Cookie zgodnie z Polityką prywatności. Możesz zmienić ustawienia pobierania plików Cookie w swojej przeglądarce.