Workshop: Metody Signal Integrity w procesie projektowania zaawansowanych urządzeń elektronicznych

Na przykładzie projektowania aplikacji wysokiej przepustowości

Zapoznaj się praktycznie na przykładzie interfejsów DDR3/DDR4 z unikalnymi możliwościami platformy projektowej PADS Professional wraz z HyperLynx!

  • Kraków - 8 października 2019r.
  • Warszawa - 9 października 2019r.
  • Gdańsk - 10 października 2019r.

Coraz więcej rozwiązań zawiera różne interfejsy charakteryzujące się dużą przepustowością. Można tu wymienić chociażby takie jak pamięci dynamiczne DDR3 lub DDR4, czy szeregowe takie jak SATA, PCIe oraz coraz szybsze interfejsy ethernetowe. Mówimy tu o prędkościach przesyłu danych od kilku do 100Gb/s. Niezbędne jest zadbanie w takich projektach o odpowiednią jakość sygnałów takich interfejsów. Brak odpowiednich narzędzi prowadzi do mnożenia prototypów niezbędnych do uzyskania poprawnego działania układów, albo nadzwyczajnych komplikacji przy edycji layoutu ze względu na narzucenie nadmiernej ilości ograniczeń (reguł) na etapie definicji obwodów.

Obecnie analizy towarzyszące projektowaniu i weryfikacji obwodów nie są prostymi symulacjami ale podstawowym i często jedynym sposobem do osiągnięcia końcowego sukcesu dla wdrażanego produktu gwarantując założoną jakość w akceptowalnym czasie.

Dzięki wydajnemu, stosunkowo łatwego w użyciu oraz w pełni zintegrowanego narzędzia do symulacji Signal Integrity (SI) - HyperLynx-a - najlepszego narzędzia softwarowego na rynku w swojej klasie, użytkownicy PADS Professional są w stanie przewidzieć, a więc i zdefiniować odpowiednie reguły pozwalające na uwzględnienie wielu efektów już na początkowym etapie projektowania, na bieżąco symulować ich efektywność i ostatecznie weryfikować rezultaty na etapie post-layout.

Zgłoś się już dzisiaj żeby zapoznać się praktycznie (na przykładzie interfejsów DDR3/DDR4) z unikalnymi możliwościami platformy projektowanej PADS Pro wraz z HyperLynx. Celem będzie poznanie technologii takich jak Sketch Routing, Constraint Menager, pre-layout (LineSim) oraz post-layout (BoardSim) symulacji w zakresie SI.

Szkolenia będą się dzieliły na dwie części. Każda będzie składać się z części wprowadzających w postaci odpowiednich prezentacji oraz sesji praktycznej. Część praktyczna polegać będzie na osobistym wykonywaniu ćwiczeń według przygotowanych instrukcji. Każdy uczestnik otrzyma licencje na niezbędne oprogramowanie wcześniej i będzie musiał je zainstalować na własnym komputerze. Do dyspozycji cały czas będą osoby prowadzące.

Tylko dla uczestników szkolenia firma Mentor Graphics oferuje specjalny rabat na nowe licencje PADS Professional. Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij zaznaczając opcję "Chcę otrzymać ofertę promocyjną na zakup oprogramowania PADS Professional".

Plan szkolenia

Zachęcamy do zapisania się i zajęcia swojego miejsca w szkoleniu już dziś!

Planowany czas

Opis

9:00 - 10:30

Signal Integrity pre-layout analysis – Design exploration to determine layout constraints and minimize post-layout risks

10:30 - 10:45

Break

10:45 - 12:00

Pre-layout workshop – Apply the explained methods to a DDR4 interface

12:00 - 13:00

Lunch

13:00 - 14:30

Advanced routing techniques and Signal Integrity post-layout analysis

14:30 - 14:45

Break

14:45 - 16:00

Post-layout workshop – Analyze and complete the DDR4 interface in PADS Pro Layout

* Plan dnia może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Wymagania do szkolenia

Każdy z uczestników powinien przed przybyciem na szkolenie przygotować swoje środowisko pracy na prywatnym laptopie. Zapewni to sprawne rozpoczęcie pracy i uczestnictwo w zajęciach praktycznych.

  • PADS Professional pobierz
  • HyperLynx for PADS pobierz
  • Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma nowy plik licencyjny ponownie aktywujący PADS Professional i HyperLynx-a na okres 30 dni.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania firmy Mentor Graphics w Polsce.